Hizmetler

Yerden Isıtma

Yerden ısıtma sistemi ülkemizde giderek artan bir pazar payına sahiptir. En önemli özelliği sistemin büyük bir yüzeye yayılması sebebiyle düşük sıcaklıkta aynı konforu elde edebilmesi ve dolayısıyla yakıt tüketimini en aza indirebilmesidir. Yerden ısıtma sistemi gerçek anlamda mühendislik hesabı gerektiren bir konudur. Sistemin yanlış tasarlanması sebebiyle yapılacak değişiklikler büyük maliyetler doğuracaktır.

Yerden Isıtmanın Avantajları

  • Yerden ısıtma düşük yakıt tüketimi ile tasarrufludur
  • Yerden ısıtma ısıyı heryere homojen şekilde dağıtarak konforu artırır.
  • Yerden ısıtmada istenirse her oda farklı sıcaklıklara set edilebilir.
  • Yerden ısıtma uzun ömürlüdür.
  • Yerden ısıtma mahal içinde yer kaplamaz ve iç yerleşimi olumsuz etkilemez
  • Yerden ısıtma düşük sıcaklıkla işletilir, bu nedenle çok sağlıklıdır.
  • Yerden ısıtma yüksek sıcaklıkla işletilen sistemlere göre daha az toz sirkülasyonuna sahiptir.
  • Yerden ısıtma katlar arası ses izolasyonu maliyetini ortadan kaldırır.

Aşağıda yer alan 3 başlığı kale mühendislik sitesinde yer aldığı gibi daha özgün bir formatta sayfaya gömelim.

PE-Xa Boru Nedir?

PE-Xa borular son derece güvenilirdir. Özel bir kimyasal proses sonucu çapraz bağlama adı verilen yöntem ile elde edilir.

Özel plastik kaplama sayesinde, oksijen bariyerli bir borudur ve korozif ortamları önler bu da kombi ısı pompası gibi cihazların ömürlerinin uzun olmasını mümkün kılar.

PE-Xa yerden ısıtma boruları yüksel ısıl sağlamlığa sahiptir, dolayısıyla bir yapının yaşamı boyunca güvenilirlik sağlayabilecek kadar uzun ömürlüdürler. Bu durum uluslararası sertifikalar ile kanıtlanmıştır.

Yerden Isıtma Otomasyonu

Isınmanın ve soğumanın uzun zaman aldığı yerden ısıtma sistemlerinde sıcaklık ayarını manuel olarak yapmak çok zordur. Bu nedenle yerden ısıtma sistemlerinde sıklıkla sıcaklık otomasyonu tercih edilir.

Odalara monte edilen oda termostatları sayesinde oda sıcaklığı görüntülenir ve istenilen sıcaklığa set edilebilir. Set edilen sıcaklık değeri ilgili boru hatlarının istenilen sıcaklığa göre kontrol edilerek akışın kesilmesini ve gerektiğinde yeniden tekrar başlamasını sağlar.

Yerden Isıtma Straforu

Yerden ısıtma straforu çeşitli dansitelerde üretilebilir. İdeal bir yerden ısıtma için 30 straforlar tercih edilmelidir. Dansite oranı yatırım maliyetini artırır ancak işletme maliyetini önemli ölçüde azaltır.

Ayrıca şapın içerisindeki straforun mukevemetinin yüksek olması da ömür olarak uzun olmasını mümkün kılar. Yerden ısıtma straforları EPS malzemeden üretilir.