Hizmetler

Su Arıtma Sistemleri

Kullanım suyu ve içme suyu arıtmasında doğru sistem seçimi önemlidir.

Önemli ölçüde sorumluluk isteyen su arıtma tekniği, insan sağlığını doğrudan etkileyen bir faktördür.

Su arıtma sistem seçimi uzmanlı gerektiren çok önemli bir konudur.

Su arıtma cihazı alırken nelere dikkat edilmeli?

  • Güvenilir ve sorumluluk sahibi bir cihaz üreticisi olmalıdır
  • Dünya çapında tanınan ve tercih edilen bir marka olmalıdır
  • Yüksek teknolojiyi kullanan bir cihaz olmalıdır
  • Dünya çapında kabul gören belge ve sertifikalara sahip olmalıdır
  • Satış sonrası hizmetlerde başarılı bir süreç yürütmelidir
  • Optimum fiyata sahip olmalıdır
  • Yaygın bir servis ağına sahip olmalıdır
  • Yedek parçası bulunabilir olmalıdır

Su arıtma cihazı mı yoksa damacana su mu?

Bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Birçok kritere bakılarak karar verilecek bu konuda sağlıklı yaşama verilen önem derecesi en büyük etkendir.

Yenilen, içilen besinler yada solunan havada nasıl dikkatli davranılıyorsa su konusunda da aynı oranda hassas olunmalıdır.

Polikarbonat damacanalar içerisinde bekleyen suların üretimi, şişelenmesi, hangi koşullarda ve ne kadar süre ile beklediği, damacanaların sterilizasyonu gibi konularda tüketicilerin kafaları karışık ve tereddütlerle dolu olabilmektedir.

Ayrıca sadece içilen sularda değil aynı zamanda yapılan yemeklerde, meyve-sebzelerin yıkanmasında, çay yapımında da musluktan akan suyun kullanılmasının riskli görülmesi ve bu işlemler için de arıtılmış suyun kullanılmak istenmesi de su arıtma sistemlerini tercih etmek için önemli bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır.

Teknolojinin geliştiği günümüzde insan konforu için birçok çalışma yapılırken 19 Lt lik bir damacanın son tüketici tarafından taşınması, indirilip kaldırılması da artık kaçınılması istenen durumlar arasındadır.

Tüm bu maddeler dikkate alındığında kullanıma bağlı olarak uygun bir su arıtma cihazının alınması oldukça yerinde bir tercih olabilir.

Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı

Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı

Tezgah altı su arıtma cihazları adından da anlaşılacağı gibi mutfak dolaplarının içinde saklanabilen ve genellikle mutfak evyesinin hemen altında konumlandırılan cihazlardır.

Şık tasarımlı ürünler istenirse tezgah üstünde de kullanılabilir.

Tezgah altı su arıtma cihazlarında su deposu ve kartuşlar ayrı ayrı olabileceği gibi derli toplu bir kutu içerisinde kompakt şekilde de üretilebilmektedir.

Tezgah altı su arıtma cihazlarının kartuşları tüketime bağlı olarak zaman içerisinde değiştirilmelidir. Bazı model cihazlarda değişim zamanı geldiğinde cihaz alarm vererek kullanıcıyı uyarabilmektedir.

Sebil Tip Su Arıtma Cihazı

Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı

Sebil tip su arıtma cihazlarının en önemli özelliği ters osmoz sistemi ile arıtılan suyu aynı zaman içerisinde 4-12 °C arasında soğuk su ve 70-90 °C arasında sıcak su şeklinde her zaman hazırda bekletebilmesidir.

Suyun beklediği tankların içi kaliteli su arıtma cihazlarında paslanmaz çelikten üretilmiştir.

Sebil tip su arıtma cihazlarında fotosel özelliği varsa gece yada karanlık olduğunda uyku moduna geçerek gereksiz elektrik tüketiminin önüne geçebilmesi mümkündür.

Su Yumuşatma Cihazı

Su Yumuşatma Cihazı

Su yumuşatma cihazları sayesinde sertliği düşürülmüş sürekli yumuşak su elde edilir.

Su yumuşatma cihazlarında tuz tüketimi olmaktadır. Bazı cihazlar gereksiz tuz tüketimini optimize edebilir.

Yumuşak su sayesinde daha az deterjan daha az şampuan kullanımı mümkündür. Ayrıca su tesisatındaki kirece bağlı tıkanmaların rahatlıkla önüne geçilebildiği gibi evde kullanılan batarya ve armatürlerin de uzun ömürlü olmaları sağlanmış olacaktır.

Su yumuşatma cihazları sayesinde küvet, lavabo, klozet, musluk ve duş başlığı gibi yerlerde kireç oluşumu engellenir, lekelenmelerin önüne geçilir.