Hizmetler

VRF Klima Sistemleri

VRF yada VRV sistemler adı verilen merkezi klima sistemleri son yılların en tercih edilen sistemleri olmuştur. Tek merkezden ve tek dış ünite gurubundan yüzlerce iç üniteye bağlantı yapılabilen VRF klima sistemleri günümüz teknolojisinde en verimli soğutma sistemlerinden birisidir.

Firmamızın VRF sistemler konusunda önemli derecede deneyimi ve referansı oluşmuş durumdadır.

VRF Sistemlerin Avantajları

  • VRF Sistemlerde yüzlerce iç ünite tek dış üniteye bağlanabilir.
  • VRF sistemlerde farklı tip iç üniteler aynı sistemde çalıştırılabilir.
  • VRF sistemlerde tüm iç üniteler tek bir kumanda ile kontrol edilebilir.
  • VRF sistemlerde uzun mesafelerde borulama yapılabilir.
  • VRF sistemler zor hava koşullarında yüksek performans gösterebilir.
  • VRF sistemler akıllı bina sistemlerine bağlanarak uzaktan yada internetten kontrol edilebilir.
  • VRF sistemler son derece sessizdir.
  • VRF sistemlerde her bağımsız bölümde ayrı sıcaklık kontrolü yapılabilir.

VRF sistemler ile bina otomasyon sistemleri entegre edilebilir.

VRF Klima Otomasyonu

Endüstri 4.0 ve Nesnelerin İnterneti (ioT) konularının daha sık konuşulduğu yıllar içerisindeyiz, yapı sektörü akıllı bina teknolojilerini kullanımda birbiriyle yarışıyor.

Bu durum mekanik tesisat sektöründeki birçok sistemi bu yapılara entegrasyonunu neredeyse zorunlu hale getirmeye başladı. Bu sistemler arasında bu açıdan en çok sorgulanan cihazlar VRF cihazları olmaktadır.

Böyle bir dönemde VRF sistemlerin sadece verimlilikleri yada çalışma mesafeleri değil akıllı bina teknolojilerine adaptasyon kabiliyetleri hangi diller ile kolayca iletişim kurabildikleri, yada bu adaptasyonların maliyetleri de kıyaslanmaya başlamış durumdadır.

Firmamız proje bazında ihtiyaca en doğru cevabı verebilecek çözümü üretmeyi kendisine prensip edinmiştir ve teknolojik tüm yenilikleri sürekli olarak inceleyerek ekip bilgisini güncel tutmaktadır.

Kanallı Tip İç Ünite

Kanallı Tip İç Ünite

Kanallı tip klima iç üniteleri asma tavan projelerinin vazgeçilmezidir.

Bitmiş halinde yalnızca bir menfez ve müdahale kapağı görülür, cihaz tavan içinde gizlidir.

Kanallı tip klima sistemleri son derece sessiz çalışırlar. Kablolu bir kumanda sayesinde oda sıcaklığına bağlı olarak otomatik çalışabilmesi mümkündür.

Kaset Tip İç Ünite

Kaset Tip İç Ünite

Kaset tipi iç üniteler genellikle asma tavanlarda kullanılır. Dört yöne üflemeli, iki yöne üflemeli ve tek yöne üflemeli olmak üzere üç tipte üretilen kaset tipi iç ünitelerin bazı markalarda dairesel tipleri de mevcuttur.

Bu tip iç ünitelerde ekstra bir menfez yada müdahale kapağına ihtiyaç duyulmaz, tavanda görünen panel çıkartılarak cihaza müdahale kolaylıkla sağlanabilir.