ÜCRETSİZ KEŞİF İÇİN TIKLAYIN

  Doğalgazın Avantajları

  • Doğalgaz çevrecidir, emisyon değeri en düşük fosil yakıtlardan biridir

  • Doğalgazlı kombiler çok sessiz çalışır

  • Doğalgaz sayesinde ocak için tüp değiştirme derdiniz olmaz

  • Doğalgaz bir gaz kuruluşu tarafından denetlendiği için güvenlidir.

  • Doğalgazlı çalışan sistemler sayesinde ısıtma ve kullanım sıcak suyunuz hep hazırdır

  • Doğalgazlı sistemler kurum yapma sıkıntısı olmadan yıllarca aynı verimde çalışabilir

  • Doğalgazlı bir kombi 10-15 yıla varan sürelerde bir ömre sahiptir

  • Doğalgazlı sistemler için bir yakıt deposuna ihtiyaç yoktur.

  DOĞALGAZ

  İzmirgaz tesisat yetkisine sahip firmamızın uzman mühendis ve teknikerleriyle siz değerli müşterilerimizi doğalgaza kavuşturmak artık çok olay. Her türlü doğalgaz tesisatı, kombi petek montajı, doğalgaz tesisatı projelendirme ve diğer ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Viessmann ana bayiliğimiz ile kaliteli ürünler ile hem az yakmanız hem de maksimum konforu elde etmeniz için çalışıyoruz. Bize sormadan ev yada işyerinize doğalgazlı bir sistem uygulaması yaptırmayınız. Ücretsiz keşif hizmetimizle adresinize kadar gelip size özel çözümü sunmaya hazırız.

  Yoğuşmalı kombiler %109 a varan yanma verimleri sayesinde en az yakıtı tüketmenizi sağlar

  Kombi Marka ve modeline göre değişmekle birlikte içerisindeki eşanjör Paslanmaz Çelik yada Alüminyum alaşımdan üretildiği için uzun ömürlü ve dayanıklıdır.

  Ülkemizde 21 Nisan 2018 den itibaren Hermetik kombi ithalat ve üretimi yasaklanacaktır. Bu da Yoğuşmalı kombi kullanımının ne kadar doğru bir karar olduğunun bir ispatı sayılabilir.

  Panel radyatörler (Petek olarak ta adlandırılırlar) doğalgazlı bir ısıtma sisteminin en önemli ekipmanlarından biridir.

  Doğru boyutlandırma ve doğru panel radyatör seçimi yakıt tüketimini önemli ölçüde düşürebilir.

  Uzman mühendis ve teknikerler tarafından her mahal için özel hesap yapılması ve buna göre boyutlandırılması son derece önemlidir.

  Panel radyatörlerde genel olarak tercih edilen modeller çelik olarak adlandırılan tipler olsa da özel ortamlar için çok farklı tipte alüminyum dekoratif radyatörler de kullanılabilmektedir.

  Doğalgazlı ısıtma sistemleri ile güneş enerjisi bir arada kullanılabilir.

  Doğalgazlı ısıtma sisteminin (kazan, kombi, v.s)  sıcak su üretimi için;  bağlantılı olduğu boylere ikinci bir bağlantı yapılarak termal güneş kollektörleri tarafından güneşten elde edilen sıcak su da aynı boylerde kullanılabilir. Böylece güneş enerjisinin yeterli geldiği süreler boyunca Doğalgazlı ısıtma sisteminin (kazan, kombi, v.s) devreye girmesine gerek kalmayabilir.

  Aynı şekilde boylerdeki sıcak su güneş enerjisi tarafından üretilemez duruma geldiği gün ve saatlerde Doğalgazlı ısıtma sistemi (kazan, kombi, v.s) devreye girerek bu su hacmini tek başına ısıtabilir.

  Güneş enerjisi destekli çalışan bu sistem Doğalgazlı ısıtma sisteminin (kazan, kombi, v.s) sıcak su üretim maliyetini önemli ölçüde düşürebilir.

  Termal güneş enerjisi sistemlerinde elde edilen sıcak su istenirse bir mahalin ısıtılması için kullanılan Doğalgazlı ısıtma sistemine (kazan, kombi, v.s) destek olarak ta kullanılabilir. Mahal ısıtma desteği adı verilen bu sistem için özel bir tasarım ve ekipman gerekmektedir. Dolayısıyla yatırım maliyetinin amortisman süresi hesaba katılarak doğru bir sistem tasarlanması çok önemlidir.

  Fotovoltaik güneş panelleri ile kendi elektriğinizi üretebilirsiniz.

  Isı pompasının çalışırken kullandığı elektrik enerjisinin bir kısmını yada tamamını fotovoltaik adı verilen güneş panelleri ile üretmek mümkündür. Bu sayede gerekli yatırım maliyetleri hariç tutulursa bedavaya ısınmak ve sıcak su kullanmak, projesine göre belki soğutma işleminin de yapılması mümkün hale getirilebilir.

  Fotovoltaik sistemler ile ilgili detaylı bilgi için TIKLAYINIZ.

  ÜCRETSİZ KEŞİF İÇİN TIKLAYIN